top of page

Ölüdeniz Plajı

Fethiye Ölüdeniz

  Dünya'nın en iyi 10 plajı arasında yer alan Ölüdeniz Plajı Fethiye şehrinin güneyinde yer almaktadır. Fethiye şehrinin turistik bir şehir olmasında büyük bir rol oynamaktadır. Altın sarısı kumları ve turkuaz mavi suyuyla her yıl binlerce turistik bölgeye çekiyor. Ölüdeniz plajı Fethiye'de görülmesi gereken yerler sırasında ilk sırada yer alıyor. Ölüdeniz plajı 2 kısımdan oluşuyor. Birisi uzun bir kumsala sahip olan ve halk plajı olan Belcekız plajı diğeri de Milli parklara bağlı olan girişi ücretli olan Kumburnu plajı. Belcekız plajı derin ve dalgalı olan bir denize sahip. Kumburnu plajı ise lagunun iç kısmında yer alan altın sarısı kuma ve sığ bir denize sahip olan plaj. Her iki kısımda da denizin tadını çıkarmalısınız. Ayrıca Ölüdeniz'den Tekne turları'na katılabilirsiniz ve Ölüdeniz bölgesinde çok ünlü olan Kelebekler vadisi de dahil olmak üzere birçok koyu görebilirsiniz. Eğer canınız deniz üzerinde eğlenmek isterse de Su Sporları yapabilirsiniz. Ölüdenizde eğlendikten sonra acıkırsanız, Belcekiz plajının arkasında bulunan restaurantlarda yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ölüdenize Fethiye merkezden, Ovacıktan ve hisarönünden bir dolmuşla ulaşabilirsiniz.  

Kelebekler Vadisi

fethiye kelebekler vadisi

  Kelebekler Vadisi Fethiye'nin görülmesi gereken yerler sıralamasında 2. sırada geliyor. Muhteşem manzarası, kaplan kelebekleri, şelalesi ve plajıyla Dünya'nın turistik noktalarından birisi olmuş durumda. Kelebekler vadisinin plajında denize girmek, şelalesini ve kaplan kebeklerinin görmek istiyorsanız vadiye sadece deniz yoluyla ulaşabilirsiniz. Açıkçası Kelebekler vadisini görmenin en iyi yolu Ölüdeniz Tekne turuna katılmak. Ölüdeniz Tekne turu yaklaşık 1 saat bu vadide demirliyor ve bu zamanda bütün güzellikleri görebilirsiniz.Daha da uzun kalmak isterseniz Ölüdeniz'den sürat teknesi kiralayarak da gidebilirsiniz. Eğer üstteki resimdeki gibi manzarasının fotoğrafını çekmek istiyorsanız Ölüdeniz'den aracınızla sadece 10 dakika mesafede. Aracınız yoksa Kabak dolmuşuyla veya taksiyle Kelebekler Vadisi manzarasına ulaşabilirsiniz. Fethiye'de tatil yapıyorsanız, mutlaka Kelebekler vadisini görmelisiniz.

Saklıkent Kanyonu

Fethiye Saklıkent kanyonu

  Saklıkent Kanyonu Fethiye'de görülmesi gereken yerler listemizin 3. sırasında yer alıyor. . Saklıkent Kanyonu Avrupa'nın en uzun 2. kanyonu, 18 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 300 metre derinliğinde bir kanyon. Kanyona giriş ücretli, girişi yaptıktan sonra yaklaşık 200 metre asma köprü üzerinde yürüyüp sonunda suyun kaynağına ulaşıyorsunuz. Bu noktada nehirde karşıdan karşıya geçmeniz gerekiyor. İsterseniz karşıya geçip kanyonun derinliklerine yürüyüş yapabilir, isterseniz suyun kaynağında ayaklarınızı suya sokup çay içebilirsiniz. Fethiye merkezden yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan bu kanyona aracınızla 1 saatte ulaşabilirsiniz. Ama biz size Fethiye Jeep Safari Turu ile gitmenizi tavsiye ederiz. Grup halinde eğlenip bu güzelliği görebilirsiniz.

Gizlikent Şelalesi

gizlikent-selalesi-2.jpg

  Gizlikent şelalesi, Fethiye'de görülmesi gereken yerler sıralamasında 4. sırada. Fethiye'ye 45 km uzaklıkta olan Gizlikent şelalesi, Saklıkent Kanyonuna da yaklaşık 5 dakikalık araç mesafesinde. Gizlikent şelalesini görmek için önce yaklaşık 200 tane merdiven inmeniz gerekiyor. Daha sonra nehir içinde ve vadi arasında yaklaşık 300 metre yürüyüş yaptıktan sonra yaklaşık 10 metre boyundaki büyük şelaleye ulaşıyorsunuz. İsterseniz burada eğlenceli aktiviteler yapabilirsiniz. Bu aktiviteler; Zipline, Offroada Buggy ve Poligon. Gizlikent şelalesine aracınızla Fethiye'den yaklaşık olarak 1 saatte ulaşabilirsiniz. Ama biz size yine Jeep Safari turunu öneriyoruz. Gizliklent şelalesi Jeep Safari turunun durakları arasında. Bu turla hem gezip hem de grup halinde eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

bottom of page